fbpx

Jak pečovat o svůj nový permanentní make-up po aplikaci

Úvod $ Blog $ Permanentní make-up $ Jak pečovat o svůj nový permanentní make-up po aplikaci

Na finální výsledek má vliv nejen typ kůže klientky ale i následná domácí péče. Jejím zanedbáním v prvních 24 hodinách po tetování můžete zmařit celý proces pigmentace.

Péče ihned po zákroku
První ošetření je třeba provádět již 15 – 20 minut po zákroku, nebo jak Vám časové možnosti dovolí. Obočí stíráte odličovacím tampónkem navlhčeným obyčejnou vodou. Tampónek by neměl být zcela mokrý, není žádoucí obočí promáčet, nýbrž pouze stírat z kůže vytlačovanou lymfu, z které se může vytvořit stroupek. Obočí nedřete silou, pouze jemně stírejte. Tento postup opakujte každých 15-20 minut dokud nepůjdete večer spát.

2. den
Stírejte obočí několikrát denně, nejlépe ráno, odpoledne a večer. Tetovanou oblast udržujete v maximální čistotě. Důrazně nedoporučujeme jakákoli líčidla.

3. – 10. den
Následující dny budete používat speciální mastičku, kterou od nás po zákroku obdržíte. Na obočí je třeba ji nanášet v tenkých vrstvách několikrát denně do finálního sloupnutí stroupků tzn. do úplného zahojení, které trvá cca 7-10 dní. Tuto mastičku můžete nahradit i obyčejnou vazelínou z lékárny.

Ideální způsob aplikace je pomocí vatové tyčinky. K novému permanentnímu make-upu se doporučuje přistupovat jako k otevřené rance a snažit se zabránit tomu, aby se do ní dostaly nežádoucí nečistoty (prach, bakterie). Ze stejného důvodu během celého procesu hojení na permanentní make-up neaplikujte žádné jiné krémy (denní/noční) ani make-up. Obličej po dobu těchto dní smíte umývat, nicméně pokuste se ho extrémně nemáčet a pouze citlivě stírat  jednorázovou utěrkou jako první den po aplikaci.

V průběhu hojení se vyhýbejte aktivitám, u kterých se zapotíte (solárium, sauna, sport). Pot má tendenci vytlačovat pigment z pokožky. Dále během doby hojení nedoporučujeme návštěvu bazénů. V případě, že je čerstvý permanentní make-up vystavován extrémnímu slunci, doporučujeme pobývat ve stínu či používat pokrývku hlavy. Pokud chcete prodloužit životnost PMU můžete po 14 dnech od zákroku začít používat opalovací krémy s faktorem minimálně 50.

V případě, že se setkáte se situací, která není výše zmiňovaná, a nejste si jistá, zda je vhodné tuto činnost vykonávat, kontaktujte naše studio Sviato Academy nejlépe na emailu: Pidlozna.christina@gmail.com , skrze Facebook Sviato Academy Praha nebo na telefonním čísle +420 604 705 805. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.