fbpx

Jak se nachystat na permanentní make-up?

Úvod $ Blog $ Permanentní make-up $ Jak se nachystat na permanentní make-up?

Trápí vás asymetrie, přejete si zvýraznit rysy obličeje, stárnout s grácií, doplnit chybějící pigment, ušetřit váš čas a peníze za dekorativní kosmetiku?

„Všechny cesty vedou k permanentnímu make-upu!“

Pro dosažení co nejlepšího zahojeného výsledku pro vás máme pár tipů, jak se na permanentní makeup připravit.

 

Doporučení
Věnujte prosím zmíněným doporučením pozornost, jelikož níže uvedené látky rozšiřují cévy a ovlivňují celkový zahojený výsledek.
Před jakýmkoliv zákrokem permanentního make-upu tedy:

  • Nepijte kávu
  • Vylučte léky na ředění krve
  • Neužívejte drogy ani alkohol

 

Obočí
Na zákrok přijďte prosím nenalíčená, zkrátíte tak dobu zákroku a usnadníte artistce práci s odličováním. Pokožka hned po odlíčení může být lehce podrážděná. Pokud máte citlivější pleť, je vždy lepší používat vlastní přípravky na odstranění make-upu, vyhnete se tak traumatizaci pleti již před zákrokem.
Nevytrhávejte si obočí a neměňte jeho tvar. Pro dosažená maximální přirozenosti nechte tuto práci na specialistce. Pro artistku je důležité vidět přírodní stavbu chloupků a jejich hustotu.
Pokud máte v plánu odstranění vrásek na čele a v T-zóně pomocí botulotoxinu, je dobré se na permanentní make-up objednat až po této proceduře (zhruba 14 dní).
Dále také nedoporučujeme barvení obočí alespoň 3 týdny před zákrokem.

 

Rty
U rtů je důležité zavzpomínat, zda jste někdy v životě měla opar. Během zákroku je porušována integrita kůže a vzniká až 80% šance, že se vám opar objeví. Nechte si od lékaře předepsat antivirotika (např. Herpesin) a začněte je brát v den zákroku. Poté v užívání
pokračujte 5 dní.
Pro co nejlepší implementaci pigmentu začněte rty připravovat už týden před zákrokem.

 Zaměřte se na intenzivní hydrataci a několikrát denně použijte balzám na rty.

Pokud trpíte na suché rty doporučujeme si udělat večer před zákrokem peeling rtů. Odstraníte tak odumřelé částečky kůže a rty budou na permanentní make-up dokonale připraveny.

 

Linky

Před zákrokem je nutné odstranit prodloužené řasy, které by artistce neumožňovaly precizní nanesení anestetického krému. Zákrok tak může být pro klientku více bolestivý. Zároveň je zamezen přístup k meziřasovému prostoru, který kvůli tomu nemusí být dostatečně pigmentován. Nedoporučujeme před aplikací ani podstupovat laminaci řas. Před zákrokem je nutné vyndat kontaktní čočky nebo je tentokrát už doma vyměnit za brýle.

V případě, že se setkáte se situací, která není výše zmiňovaná, a nejste si jistá, zda je vhodné tuto činnost vykonávat, kontaktujte naše studio Sviato Academy nejlépe na emailu: Pidlozna.christina@gmail.com,  skrze Facebook Sviato Academy Praha nebo na telefonním čísle +420 604 705 805. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.