fbpx

Korekce permanentního makeupu

Výsledný vzhled vašeho permanentního make-upu nezávisí pouze na odvedené práci profesionála, kterému jste se svěřili do rukou. Objevují se zde další velmi podstatné faktory v podobě typu vaší kůže, její reakce na pigment, péče, kterou by měla klientka dodržovat hned po zákroku atd.

Správně provedený permanentní make-up je jemně aplikován do vrchní vrstvy pokožky. Ačkoliv se jedná o šetrnou metodu, tak zde dochází k reakci těla na použitý pigment. Proces tetování spouští lymfatický a imunitní systém, který má za úkol pigment z těla vyloučit a může zde dojít až k 50% ztrátě pigmentu. Velkou část zahojeného výsledku představuje následná péče. Pokud se klientka řídí radami své artistky, je napůl vyhráno, jelikož after care rozhoduje o rozsahu korekce. Klientka by měla být před zákrokem informována, že bezprostředně po aplikace je každý permanentní make-up mnohem sytější než tomu bude po zahojení. Není potřeba si z toho dělat obavy, jelikož během pár dní se barva propojí s pigmentem v kůži a bude prosycena tak akorát.

V případě, že se během hojení stane, že v nějakém místě vypadne viditelně pigment nebo by si klientka přála o odstín tmavší barvu, přichází na řadu korekce. Jedná se o proces druhotné úpravy tvaru či doplnění vypadnutého pigmentu. Korekce je z pravidla prováděna 1-3 měsíce od první aplikace. Zákrok je časově méně náročný, jelikož se opravdu jedná o drobné úpravy, které dotahují dokonalost vzhledu.