fbpx

Odstranění permanentního makeupu

Removal

Jedná se o metodu odstraňování pigmentu na permanentní make-up z kůže. Technika je pro pokožku méně traumatizující než laser. Technický postup je obdobný jako tetování. Do pokožky se vtetuje roztok, který na sebe následně váže pigment a tělo ho postupně vylučuje. Způsob odstraňování je velmi šetrný, ale méně účinný než laser. Roztok se vtetuje přímo na místa starého permanentního make-upu, které si přejete odstranit. Hned po zákroku je vidět lehký rozdíl v odstínu, zpravidla chladné, až namodralé pigmenty získají teplejší odstín. Podstatnější rozdíl v sytosti pigmentu však vzniká v průběhu hojení, kdy se v oblasti zákroku vytvoří stroupek, sloupne a následně hojí.

Celý proces trvá jeden měsíc. Po zhruba 5 týdnech je možné zákrok zopakovat. Počet sezení je individuální. Nejvíce záleží na tom, jak váš starý PMU vypadá. Pokud je velmi tmavý až modročerný, doporučujeme objednat se na alespoň jedno laserové sezení a po měsíci to podpořit removalem na zotavení kůže. Nelze předem určit, kolik sezení bude potřeba udělat na celkové odstranění, to vždy vidíme až po prvním zákroku. Někdy stačí pouze jedno sezení, jindy je potřeba docházet například půl roku. Určujícím faktorem je typ pigmentu a hloubka, která byla v případě vašeho starého pmu použita. Při každém removal zákroku však váš starý permanentní make-up zesvětlá. Jedno sezení trvá cca 1-2 hodiny podle rozsahu.

Laser

Zákroky odstarňování PMU vykonáváme na naší partnerské pražské klinice a používá se na ně Pico laser Mediswiss ARGO III. Jedná se o nejnovější technologii rozbíjení pigmentu na permanentní makeup pomocí laserového paprsku. Pikosekundový laser oproti tradičnímu nanosekundovému laseru má kratší délku trvání impulzu, díky které méně zatěžuje pokožku, má vyšší účinek v oblasti ozáření a rychlejší rekonvalescenci. Výsledkem je roztříštění pigmentu do menších fragmentů, které imunitní systém rychleji odstraní z těla. Nedochází zde k vedlejším účinkům v podobě jizev a popálení. Výhody laserového odstranění jsou rychlost, bezbolestnost a vysoká účinnost.

Jednotlivý zákrok je velmi rychlý. Konkrétně u obočí můžete počítat, že bude trvat zhruba 30 minut. Předem by klientka měla počítat s tím, že tetování nezmizí během jednoho sezení. Druh pigmentu, množství jeho použití a v neposlední řadě velikost permanentního make-upu ovlivňuje potřebný počet sezení pro úplné odstranění. Poté následuje rekonvalescence, kdy se v místě působení laseru bude zhruba 5-7 dní postupně odlupovat kůže a lymfatický systém bude vytlačovat roztříštěné části pigmentu. Naše specialistka Vám během sezení vysvětlí, jak správně se první týden po zákroku k dané oblasti chovat a jakým aktivitám se vyhýbat. K úplnému zahojení a zesvětlání dojde za 7-21 dní. V tomto období můžete kůži mazat bepanthenem a ideálně nevystavovat slunci.