fbpx

Bolí permanentní make-up?

Úvod $ Blog $ Permanentní make-up $ Bolí permanentní make-up?

Bolí permanentní make-up?

Snem každé ženy je vypadat dokonale kdykoli a kdekoli. Permanentní make-up je cestou k neustálé upravenosti vašeho obličeje, přesto se však najdou takové, které se tuto možnost obávají využít.

Mezi hlavní důvody patří strach z bolesti.

V tomto článku vás seznámíme se specifikací aplikace PMU a zbavíme vás všech pochybností.

Během zákroku dochází k implementaci pigmentu do vrchní části kůže tzv. epidermis. Pro zákrok je použit speciální strojek na permanentní make-up, který je oproti tetovacím strojkům výrazně jemnější.

Správná hloubka umístění pigmentu je 0,5 – 0,8 mm. Jedná se tedy jen o povrchové porušení kůže.

Ačkoliv se zákrok může zdát bolestivý, nejedná se o nic dramatického. Před samotnou aplikací je lokálně nanesen anestetický gel, který danou oblast z velké části znecitliví. Pocity v průběhu aplikace by se daly přirovnat k určitému druhu škrábání.

U tetování rtů a linek je citlivost vyšší než u obočí, ale s použitím anestetického krému by nikdy nemělo dojít k tomu, že ucítíte nesnesitelnou bolest. Před zákrokem byste měli vědět, že se svěřujete do rukou zkušeného odborníka na permanentní make-up. V případě nekvalifikovaného artisty může dojít k aplikaci pigmentu příliš hluboko, což způsobí bolest a zároveň se použitý pigment zahojí do chladného namodralého tónu. V našem salonu vám ale nic takového nehrozí..

V dnešní době již existují účinné  způsoby odstraňování permanentního makeu-pu, více informací najdete ZDE. Proces odstraňování ale bohužel není nic snadného, je tedy potřeba počítat s odpovídající časovou i finanční investicí.  Proto věnujte dostatečnou pozornost výběru specialisty na permanentní makeup, kterému svěřujete svou krásu

Dále raději upozorňujeme na to, že práh bolesti je zaprvé individuální a zadruhé ho ovlivňuje i menstruační cyklus.

Pokud si plánujete termín zákroku, doporučujeme vám tuto skutečnost zohlednit. Posunutí o několik dní učiní váš zákrok o mnoho příjemnější..